Mobil

Android Fazla Isınması Sorunu ve Çözümü

Bu konumuzda siz değerli ziyaretçilerimize akıllı telefon Android fazla ısınması sorunu ve çözümü hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Android telefonların en büyük sorunlarından birisi de çok fazla ısınmasıdır. Özellikle kullanıcıların oyun oynarken telefonun el yakması onları çok rahatsız edecektir. Bu tabi ki de telefonun işlemcisi ile alakalıdır. Bilgisayardaki gibi telefonun da bir işlemcisi vardır. Bu işlemci anakart üzerinde koşullanmaktadır. Sizler oyun oynarken telefon aniden ısınabilir. Belirli bir süre sonra ise ısı düzeyinin çok artması ile de kapanarak kendini yeniden başlatacaktır.

                Bu gibi durumlar ile karşılaşan Android kullanıcı sayısı oldukça çoktur. Ancak buna pek bir çözüm önerisi bulmak oldukça zor. Gerek işlemcinin çok ısınmasını önlemek veya telefonda bulunan ayarları düzeltmek bu soruna çare olmamaktadır. Aslında bu sorun daha çok oyunların ya da diğer uygulamaların boyutlarını ve sistem gereksinimlerinin telefon tarafından karşılanmaması olmaktadır.

                Birde ısınma sorunları genel de telefon çok kullanıldığı zaman ortaya çıkmaktadır. Eğer ki sizler uzun süreli telefon kullanımı yaparsanız eğer telefon zaten bu uzun süreli kullanıma dayanamaz ve ısınmaya başlar. Telefon markanız her ne olursa olsun bu tür sorunları yaşayabilirsiniz. Ama genel de oyun oynayınca telefonun ısınması çokta normal olmayan bir durum olsa da bazı durumlarda bu olasılık gittikçe artmaktadır. Çözüm olarak kimi telefon kullanıcıları batarya sorunu dese de aslında bu sorunun çözümü telefonu aşırı kullanmamak olacaktır.

Benzer yazı:  Galaxy S7’den Sızıntıya Devam

Bir Yorum Yazın