Mobil

Android Telefonda Fotoğraf Gizleme

Android Telefonda Fotoğraf Gizleme hakkında sizlere bir yazı hazırladık. Android akıllı telefonlarda fotoğraflar galeri bölümünde yer almaktadır. Bazen bazı fotoğrafları kimsenin görmesini istemeyiz. Bu nedenle bazı fotoğraflarımızı gizlememiz gerekebilir. Bunun içinde galeriye girelim. Galeriye girdikten sonra istediğimiz fotoğrafın seçeneklerine girelim. Girdiğimiz seçeneklerde fotoğrafı gizle seçeneğinin çıkması gerekmektedir.

                Bu basit yöntemden başka olarak Android telefonlarınızın dosyaları gösteren bölümüne girerek farklı isimde bir dosya adı oluşturup gizli kalmasını istediğiniz fotoğraflarınızı bu alana atabilirsiniz. Sadece sizin bileceğiniz bu klasöre başka kimse erişemeyecek sadece siz istediğiniz zaman fotoğraflarınızı alabileceksiniz. Galeri kısmında bulunan fotoğraflarınızı bu alana atmanız daha iyi olacaktır.

                Bir diğer etkili yöntem ise oluşturduğunuz klasörü şifreleme yöntemidir. Google play store da özelikle şifreleme dosyaları da vardır. Bunlardan size bir örnek verecek olursak eğer; Vaulty uygulamasını indirerek dosyalarınızı şifreleyebilirsiniz. Bu şifreyi sadece kendiniz bileceksiniz ve başkası da sizin özel dosyalarınıza erişemeyecektir.

                Bir diğer etkin yöntem ise android telefonunuzun kimsenin kurcalamasını istemiyor iseniz telefona kilit koymanız gerekmektedir. Bu aslında en kolay ve en güzel yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunu en başta yaparak daha sonradan diğer yöntemlere de bakabilirsiniz. Aslında en etkili yöntem farklı dosya adı oluşturup oraya sizlere özel fotoğrafları atmak olacaktır. Bunun yanında ise şifreleme mantığı da işinizi görebilir. Sizler kendinize en özel dosyaları bu şekilde koruyabilir ve kimsenin görmemesini sağlamış olursunuz.

Bir Yorum Yazın