Mobil

Android Telefonda Yedek Alma Nasıl Yapılır

               Bu konumuzda Android Telefonda Yedek Alma Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Android telefon kullanıcılarının en çok sorduğu bir sorunun cevabını bulalım. Telefonun herhangi bir arıza durumunda kalması ile telefona mecburi format atmak gerektiğinden içindeki özel dosyaları daha önceden bir yere yedekleme işlemi yapmak gerekmektedir. Yedekleme yapılacak olan dosyaları, resimleri, rehberi ve ya varsa belgeleri farklı programlar ile yedekleyebilirsiniz.

                Öncelikle resim ve ya videoları Google drive kullanarak yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Bu dosyaların yedeklenmesi internet üzerinden sağlanacaktır. Google drive gibi birçok yedekleme programları vardır. Bunlardan örnekler sunacak olursak;

  • Dropdax
  • Google drive
  • Yandex
  • Mail sunucuları

Bu yedekleme işlemlerinden sonra telefonda herhangi bir hata ve ya kötü bir durum olur ise eğer; resim ve videolarınızı buradan alabilirsiniz.

                Yedekleme işlemlerine baktığımızda eğer bir Samsung akıllı telefon kullanıyor iseniz Samsung Kies programı ile yedekleme işlemi yapmanız mümkündür.

                Belge ya da rehber yedekleme işlemleri de farklıdır. Bu yedekleme işlemleri son zamanlarda farklı programlar ile olabilir. Yine belge yedeklerken Google drive kullanabilirsiniz. Buna istinaden ise rehber yedeklemek için yine program olabilir ancak hattınızın hafızasına yedekleme yapmanız mümkündür. Hattınızın hafızası yeterli gelmez ise ek yedekleme talep ederek bu sorunu da çözmeniz mümkündür. Android telefonunuzda yedekleme yapmak için bu tür programlar yardımı ile belgeleriniz kayıt altına alabilirsiniz. Telefonunuzda oluşan herhangi bir sıkıntı anında artık rahatça format atmanız mümkün olacaktır.

Benzer yazı:  Piyasadaki En İyi Android Telefon Hangisi?

Bir Yorum Yazın