Yazılım

Facebook Messenger Çökmesi Nasıl Engellenir? Çözümü

Facebook Messenger Başlatılamadı hatası yaşıyorsanız bu haberimizi ve çözümünü incelemenizi öneriyoruz.
Sosyal paylaşım devi olan Facebook, hizmete girdiği ilk tarihlerde genel olarak anlık olarak mesajlaşmak olarak kullanılıyordu.Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonların da yaygınlaşmasıyla , sosyal medyayı sadece mesajlaşmak için kullananları bir araya getirmeye karar veren Facebook, messenger uygulamasını duyurmuştu. Facebook Messenger kullanılmaya başladığı günden beri populerliğini her geçen gün artırmakta. Yoğun kullanım nedeniyle oluşan problemler de yok değil. Android kullanıcılarının sık şikayetçi olduğu uygulamalar arasına bu nedenle facebook messenger uygulaması da girmiş bulunuyor.
Messenger şikayetlerinin en önemlisi, Android cihazlarda ”başlatılamıyor” veya ”Messenger Başlatılamadı” gibi uyarı ekranının belirmesi olduğu söyleniyor. Yaklaşık olarak 2 yıldır Messenger kullanıcılarını oldukça rahatsız eden bu hatanın neden kaynaklandığı hakkında da hiç bir bilgi yok. Uygulama sahibi Facebook bile henüz bu konuda bir açıklama yapmış değil. Ancak çeşitli internet sitelerinde , bu hatanın kaynağını bildiğini iddia eden kullanıcılar var.

Forumlardaki kullanıcıların açıklamalarına göre Messenger uygulamasının başlatılamamasının nedeni, messenger uygulamasından çıkış yapılırken kullanılan tuş. Uygulamadan çıkış yaparken kullanılan Geri tuşunu kullanmanız halinde ve en son kapattığınız uygulamalar kısmından açmaya çalışırsanız ”messenger başlatılamadı” hatası ile karşılaşıyorsunuz.Bu hatanın oluşmasını istemiyorsanız tuş olarak Home tuşunu kullanınız.

Bir Yorum Yazın

1 Yorum