Mobil

iPhone 7 DFU Modu Nasıl Açılır

                İphone ya da İpad’e yazılım yüklemek için DFU mod kullanılmaktadır. Bu mod ilk açılış ekranında boot etmek ve sistemin geri yüklemesini önleyerek yeniden yazılım yükleme olanağı sağlar. Tüm Apple cihazların da bu işlemi yaparak yazılımlarımızı yeniden yükleme işlemlerini yapabiliriz.

                Şimdi sizlere İphone cihazının nasıl DFU moda alacağınızı göstereceğiz.

  • Öncelikle İphone 7’yi bilgisayara bağlayarak İtunes ekranını açın.
  • İphonu power tuşuna basılı tutarak kapatın.
  • Cihaz kapandıktan sonra power ve home tuşuna aynı anda 10 saniye basılı tutun hemen sonrasında power tuşuna basmayı keserek home tuşuna basmaya devam edin.
  • Bir 20 saniye kadar daha home tuşuna bastıktan sonra karşınıza bilgisayar ekranında uyarı mesajı gelecektir.
  • Bu modu kullandığımızda İphone ekranı tamamen simsiyah olur. Eğer elma ya da İtunes işaretini görürseniz işlemleri tekrar edin.

DFU modundan çıkmak için de yine home ve power tuşuna 10 saniye basılı tutun. Elma işareti ekrana gelecektir sonra ekrandan işaret gittikten sonra power tuşuna basarak telefonu açabilirsiniz. İphone cihazı DFU modundan çıkmış olacaktır.

Bu mode aslında tüm İphone kullanıcılar için önemlidir. Bu modu kullanan kişiler eğer herhangi bir hata alırlar ise işlemleri tekrar yeniden yapmaları gerekmektedir. DFU modu her cihaz için aynı şekilde yapılmaktadır. Yeni model ya da eski model diye bir ayrım söz konusu değildir.

Benzer yazı:  4.5G Simgesi Gelmiyor

Bir Yorum Yazın