Mobil

iPhone telefon hafızası arttırma

iPhone telefonların hafızasına göre fiyatlarının yükseldiğini hepimiz biliyoruz.Daha uygun olsun diye tüketiciler daha düşük hafızaya sahip telefonları tercih ediyor( örnek olarak 16GB’lık iphone).Fakat depolama alanı düşük telefon kimi zaman başınızı ağrıtabiliyor.

Son zamanlarda piyasaya çıkan yeni uygulama ve oyunların özellikleri geliştikçe boyutlarıda artmaktadır. Boyutları artan uygulama ve oyunlar ise telefon hafızasında sıkıntı yaşamanız anlamına geliyor.

iPhone kullanıcısı iseniz dikkatlice okumaya devam edin.

Basit bir numara ile iPhone telefon hafızası arttırma tekniğini öğrenip telefonunuzda yüzlerce megabaytlık veya gigabaytlık alan açabileceksiniz.

İşte iPhone telefonunuzda yer açabileceğiniz pratik ve kolay yöntem…

İşte iPhone markalı cihazlarınızda yer açmak için alternatif bir ve kolay bir yöntem…

Boş yer açmak için size gerekli  olan tek şey iPhone marka telefonunuzdan iTunes Store mağazasına girdikten sonra ücret ödemeden bir filmi kiralıyormuş gibi yapmak.Burada işin püf noktası ise kiralıyormuş gibi yapacağınız filmin telefonunuzda kalan kullanılabilir alandan daha büyük olmasıdır.

Cihazınıdaki kullanılabilir alanı görmek için Ayarlar > Genel > Saklama Alanı / iCloud Kullanımı > Kullanılabilir başlığı atından görüntülenmektedir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Varsayalımki iphone telefonunuzda 250 mb depolama alanı kaldı ve cihaz sürekli olarak uyarı veriyor.iTunes’a girin ve depolama alanınızdan büyük boyutlu yani 250 mb’tan çok daha büyük boyutlu bir filmi seçim detay sayfasına gidin.

Diyelim ki cihazınızda 250 MB yer kaldı ve sürekli uyarı alıyorsunuz. iTunes’a girin ve tercihen en büyük boyutlu filmin detay sayfasına gidin. Burada karşınıza filmi kirala butonu çıkacaktır.Kirala butonuna tıkladıktan sonra büyünün gerçekleşmesini bekleyin.iTunes filmi indirebilmek için cihazınızı kısmen temizleme moduna geçecektir.

Bu işlemden sonra oldukça yüksek olan film boyutu kadar yer açılamayacağı için filmi kiralama işlemi iptal edilecektir ve telefonunuzda fazladan alana sahip olacaksınız.

Sizlere ufak bir tüyo daha.Bu işlemi her denemenizde birkaç yüz mb ile birkaç gb arasında hafıza alanına sahip olabiliyorsunuz.Fakat bu işlemi her denemede ne kadar alana sahip olunabileceğinin bir bilgisi mevcut değil bu nedenle işlemi birden fazla kez denemenizde fayda var.

 Apple marka telefonlarda firmanın size söylediğinden daha çok alan mevcut.Fakat Apple hangi uygulama veya oyunların bu temizlenen alanı işgal ettiği hakkında bir bilgiyi tüketicilerle paylaşmıyor.

Son Aramalar:

Bir Yorum Yazın