Mobil

Orta Bütçe İle Alabileceğim En iyi Android Telefon Hangisi?

Piyasaya 2000-3000 TL aralığında uçuk fiyatlı Android cihazlar sürüle dursun, özellikle orta gelire sahip bireylerin yoğun olduğu ülkemizde bu ürünlerden ziyade cep yakmayan telefonların tercih edilmesi kaçınılmaz olmuştur. Biz de piyasada 1000 TL´yi geçmeyen kaliteli bir Andorid telefon hakkında kısa bir derleme yaptık.

General Mobile Discovery 2

Discovery 2, 5 inç ekran büyüklüğü, tek elle kolayca kavranabilen ergonomik yapısı ve kolay kullanımıyla düşük bütçeli kullanıcılar için cazip olanaklara sahip. 2.0 GHZ işlemci hızı, 2 GB RAM ile fiyat olarak kendisinden daha yüksek fiyatlarla piyasada bulunan diğer cihazlardan çok da düşük olmayan donanıma sahip. 1080P HD çözünürlük destekli özelliğiyle özellikle telefonda film izleyenler, 13 mega piksel otomatik odaklı ve LED flaşlı arka kamera bulundurması ile de kaliteli fotoğraf deneyimi yaşamak isteyenler için gayet uygun bir cihaz oluyor. Ortalamanın üstünde bir ses çıkış kalitesine de sahip olup yüksek fiyatlı telefonlardan ses kalitesi bakımından pek de düşük seviyede durmuyor. Discovery 2´de çift SIM kartı da yerleştirebilirsiniz

Discovery 2´nin fiyatı ise piyasada 800 TL civarı seyrediyor. Bu cihazın tek handikapı 16 GB´lık dâhili hafızasıyla cihaz hafızasında daha fazla verip depolamak isteyenlerin bir MicroSD kartıyla desteklemek zorunda kalması. Buna rağmen fiyat ve performans bakımından piyasadaki diğer Android cihazlarla kıyaslandığı zaman genel itibariyle en uygun telefon tercihi olabilir.

Son Aramalar:

Bir Yorum Yazın