Donanım

PlayStation VR, 120 FPS kalite ile geliyor

Sanal gerçeklik kervanına katılacağı söylentisi yayılan Amazon ile birlikte Sanal gerçeklik sektörü şimdilerde global büyük firmaları kendisine çekmeye devam ediyor.

Microsoft, Sony, HTC, Facebook, Samsung bu büyük firmalardan sadece birkaçı. Gözlük sektöründe faaliyet gösteren şirketler bir yandan da yazılım ve sanal gerçeklik içerikleri gibi bazı içerik sistemlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Gelişen sanal gerçeklik gözlüğü çalışmalarını hızlandıran Sony ise Görsel anlamda yüksek kaliteye sahip bir ürünle karşımıza çıkacak.Konsol oyun devi Playstation’dan gelen haberlere göre şirketin üretmekte olduğu Playstation VR ürünü , 60 FPS’lik oyunlarda bile 120 FPS kalitesi sunacak.

PlayStation Sanal Gerçeklik Sektörünün Lideri Olabilir…

Halihazırda Playstation VR cihazı için MEgaton Rainfall adlı bir oyun geliştirilmekte ve oyun geliştiricisi olan Alfonso Del Corro, oyun hakkındaki açıklamaları sebebiyle oldukça dikkat çekmeye başlamış durumda.Corro, PS VR’nin 60 FPS den daha düşük oyunlarda bile kaliteyi 120 FPS’ye çıkararak oldukça keyif veren bir görüntü elde edildiğini açıklıyor. Ekran kırılmalarınında bu şeilde önüne geçildiğini belirten Corro , sektörde iddialı olduklarını belirtti.

Cihazın çıkış tarihi henüz netleşmedi fakat gelen haberlere göre yıl bitmeden ürünün teknoloji meraklılarına sunulacağı bekleniyor. Diğer firma cihazlarının sektörde görünmesiyle birlikte rekabetin dahada artacağı belirtiliyor.

Bir Yorum Yazın