Yazılım

Rus sosyal ağı Odnoklassniki Türkçe oldu

Rus internet devi Mail.ru şirketinin sosyal ağı Odnoklassniki, Türkçe yayın hayatına başladı. Odnoklassniki Albert Popkov tarafından 2006 yılında kuruldu.Rusça anlamı ”Sınıf Arkadaşları” olan Odnoklassniki, sunduğu global diller arasına Almanca ve Türkçe‘yi de ekledi.

ok.ru

Aylık aktif kullanıcı sayısı 50 milyonu aşan rus sosyal paylaşım sitesi Odnoklassniki Rusya’da 7. sırada , dünyada ise 48.sırada bulunuyor.

Türkçe ve Almanca’yı da bünyesine katmasıyla , hizmet verilen dil sayısı 14 çıkarılmış durumda.Odnoklassniki ‘nin kullanıcıları arasında aylık 300 binden fazla türk kullanıcıda yer almaktadır. Bu rakam Alman kullanıcılarda ise 1.2 milyon civarındadır.

Sosyal Paylaşım ,Puanlama sistemi, kara liste, online müzik ve daha fazlası…

ok ru uyelik

Odnoklassniki, uygulama olarak da iOS, Android ve Windows Phone marketlerde populer uygulama kategorisinde yerini koruyor.Odnoklassniki, Facebook’un görünmez mod, oyunlar, puanlama, fotoğraf paylaşımı,video paylaşımı, hediyeler gibi özelliklerine de sahip. Aynı şekilde arkadaş grupları,sayfalar gibi toplu paylaşım imkanıda veren Odnoklassniki‘de rahatsız edici paylaşımlar yapanları veya sizi rahatsız edenleri engeleyebileceğiniz ”Kara Liste” özelliğide bulunuyor.

Odnoklassniki’nin birkaç değişik özelliği daha bulunuyor. Bunlardan ilki kişiselleştirilmiş müzik hizmeti.Bir diğeri ise açık artırmalar özelliğidir. Bu özellik ile kullanıcılar birbirlerinin fotoğraflarına bakarak puan kazanabilmekte ve bu puanları sitenin ücretli hizmetlerini satın almada kullanabiliyorsunuz.

Kişiselleştirilebilen online müzik hizmeti de sunan Odnoklassniki’de yer alan “Açık Artırmalar” özelliği ile ise kullanıcılar fotoğraflara bakarak puan kazanabiliyor, bu puanları ücretli hizmet satın almak için kullanabiliyor.

Türkçe dil desteğinin gelmesiyle Türk kullanıcıların Odnoklassniki kullanımındaki artışı merak konusu.Bakalım Odnoklassniki kendini sevdirebilecekmi.

 

Son Aramalar:

Bir Yorum Yazın