Mobil

Windows Phone mu Android mi Tercih etmeliyim?

Windows Phone, her geçen gün piyasaya farklı modellerle çıkış yapsa da Android telefonların satış grafiğine bir türlü ulaşamadı. Çünkü insanlar bir şekilde çevrelerinden de etkilenip viral reklamın bir sonucu olarak Android telefonlara yönelmektedirler. Ancak piyasada iyi bir yer edinen Windows Phone, tüketiciler arasında da git gide Android arasında seçim yapmak zorunda kalmasına da neden oldu. Bu nedenle iki işletim sistemi arasında birbirlerine olan eksi ve artı yönleri inceleyip kısaca derlemenin faydası var.

Uygulama tabanı olan WindowsApp Store nicelik bakımından Play Store´un gerisinde olmasına rağmen bize kalitenin miktardan daha önemli olduğunu göstermiştir. Sonuç olarak Windows uygulama mağazası kaliteli uygulamalar, tutarlı ve temiz seçeneklerle iyi bir yanıt olabilir.

Windows Phone bazı teknik üstünlüğe sahiptir. Ve aynı özellikleri barındıran bir Android telefon için neredeyse iki katı fiyat biçmek gerekiyor. Windows´un işlemci ve bellek yönetiminin daha iyi olduğu hakkında örnek verebilmek için birçok madde sıralayabiliriz. Windows´un sahip olduğu Lumia işlemci sayesinde piyasada bulunan birçok oyunu kolaylıkla akıcı bir şekilde çalıştırabilir. Bu özellikle birlikte kamera kalitesi ve uygulamalar arası geçiş yaparken bizi Android telefonlardaki kadar beklemek zorunda bırakmaması ile karşımıza çıkıyor. Windows kamera kalitesi çok daha iyi olarak karşımıza çıkıyor.

Kalitesine rağmen eğer uygulama çeşitliliği daha çok daha fazla olsaydı Windows, Android´e göre kesinlikle tercih edilebilir gibi duruyor. Ancak kefeden onu bile çıkardığımız zaman Windows Phone çok daha üstün özelliklerle Andorid telefonları geçebiliyor.

Bir Yorum Yazın